Понеділок
19.04.2021
17:29
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
WI-FI
Безкоштовний Wi-Fi доступ в бібліотеці
Як нас знайти:
30320, Хмельницька область, Ізяславський район, с. Плужне, вул. Бортника 4, Плужненська сільська бібліотека для дітей
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Плужненська сільська бібліотека для дітей

...

ІСТОРІЯ  БІБЛІОТЕКИ

      На півночі Ізяславського району розкинулось на горах і долах велике мальовниче село Плужне. Село з славною історією, добрими і працьовитими людьми. Про давню історію села нагадує урочище Замчисько, Панський парк, в якому збереглось лише приміщення графської конюшні, а палац графів Тишкевичів-Яблонських згорів під час революції. В полум’ї пожежі згорів  архів, картинна галерея,  бібліотека. І лише день і ніч шумлять – гомонять віковічні, могутні липи, клени, ясени Панського парку…  А ось які щирі слова про своє рідне село належать перу сучасної поетеси Людмили Рудковської , яка народилась і виросла в Плужному, Була активною читачкою бібліотеки, президентом молодіжного клубу «Калинове гроно».

Я очі до карти примружу,
Знайду і позначу цю точку.
Пояснюю іншим: „ Це Плужне,
Найкращий у світі куточок.”

Коли ж запитають про назву,
Повім не без гордості друзям
Про майстра, що плуг, наче казку,
Зробить міг найліпше в окрузі.

І межі орались тим плугом,
Буяло добро колосково…
Пояснюю іншим : „ Це Плужне,
Дитинства мого колискова.”

   (Вірш із збірки «Уже тому, що я людина»  - Ужгород, 2003р.)

Історія Плужненської бібліотеки нерозривно пов’язана з героїчною історією села. До війни і після неї, до 1959 року Плужне було районним центром.   Даних про книгозбірню в довоєнні роки не збереглось, скоріш всього бібліотеки, як самостійної одиниці не було, а були пришкільні і приклубні бібліотеки. Після війни у 1947 році була створена районна бібліотека, першим бібліотекарем була Хом’як Віра Кіндратівна. В 1952 році була створена бібліотека в с. Хотень І, створювала її Федорук Ганна Григорівна, частина цієї бібліотеки з часом була переведена до районної бібліотеки.                                                                     
В районній бібліотеці працював абонемент, читальний зал, методичний відділ, очолював її директор Мельничук Микола Михайлович. Після розформування району, в Плужному утворили дві сільських бібліотеки – для дітей і для дорослих. Дитячою завідувала Ясінська Ганна.  В селі знаходиться дві школи: Плужненський НВК, Плужненська санаторна школа-інтернат.  Учні цих навчальних закладів є постійними користувачами бібліотеки і активними учасниками масових заходів, які проводить бібліотека.   Відтоді, як був район і на сьогоднішній день бібліотека знаходиться в одному і тому ж приміщенні. 

Бібліотекарі бібліотеки для дітей:

Гуц Ріта Глібівна – до 1973

Лисак Галина Іванівна – 1973 - 2012

Хеленюк Ірина Леонідівна - 2012